עומדים לקנות דירה מקבלן?

יש שינויים שאתם רוצים להכניס בדירה ולא בטוחים כיצד לבצע את התהליך?

שמי ענבל חן, אני אדריכלית ומעצבת פנים, והכנתי עבורכם מדריך מקיף לביצוע שינויי דיירים.

המדריך נולד כמענה לשאלות רבות הקשורות לתהליך:

  • כיצד בוחנים את תכניות הקבלן מול המצב הרצוי עבורכם?
  • כיצד מוודאים שהשינויים הנדרשים אכן יבוצעו?
  • האם כדאי לבצע את השינויים בדירה בזמן בנייתה או עדיף להמתין ולבצע את השינויים לאחר קבלת המפתח?

מידע חיוני לכל מי שרוכש דירה

צאו לשטח ואל תתפעלו מההדמיות!

אל תסתפקו בהדמיות ובשרטוטים שמציגים בפניכם במשרד. בקשו מהקבלן את תכנית ההעמדה של הריהוט ומידות החדרים. הקבלן העמיד דירה לדוגמא? לכו לראות אותה כדי שתוכלו להבין מהי התחושה שלכם בתוכה עם כל התכולה.

אל תוותרו על מעורבות בשלב התכנון!

חשוב להבין שלא כל מה שמובן מאליו בעיניכם מופיע בחוזה קניית דירה מקבלן. רגע לפני חתימה על החוזה במשרד המכירות, בין אם מדובר בדירת חלומותיכם או דירה להשקעה, זהו שלב של ניהול המשא ומתן מול הקבלן, בשלב זה תוכלו להתמקח ולהשפיע על שינויים ותוספות שתרצו להוסיף בשלב התכנון ולעגן בתוך מסמכי הרכישה, כבונוסים/ הנחות.

אין מתנות חינם!

הקבלן לא יכבד אף סעיף שהוא קריטי לכם אם לא טרחתם לנסח אותו בזמן המשא ומתן ולהכניס אותו לחוזה. מדובר בנושאים חיוניים כמו: שינויי דיירים שתבקשו, תמחור מפורט שלהם, מועדי ביצוע, היתכנות של איחור במסירה, שינויים שייעשו על ידי הקבלן על דעתו בלבד ובאחריותו, העסקת קבלני משנה והסטת האחריות לעבודה אליהם, חוסר התאמות בין תכנית הבניין למה שתמצאו בשטח.

בקשות מיוחדות רק בכתב ובציון עלויות!

טבעי להתאים את הדירה שמוצעת על ידי הקבלן לצרכים שלכם עם תוספות, אבל אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא תוספות אלה אם לא תנסחו נספח מיוחד שמפרט אותן, מי משלם אותן ואת העלויות שלהן. כך שגם תמתינו זמן נוסף עד שיוסיפו אותן ועוד תצטרכו להוסיף כסף מכיסכם כדי לבצע את השינויים האלה.

הכל בכתב ועם כל החתימות!

דרשו עותק מלא וחתום של כל מסמך, הסכם או הבנות שסיכמתם ביניכם לבין הקבלן או החברה היזמית. אל תתקדמו בלעדיו ואל תסמכו על הבטחות בעל פה.

עבדו עם מחירון דקל בלבד!

מחירון דקל הוא מחירון שאושר על ידי משרד השיכון והבינוי ואיגוד הקבלנים והצרכנים. הוא כולל את מחירי כל השינויים שהקבלן מתחייב בפניכם להכניס לדירה לבקשתכם. בדקו אתו שהוא מוכן להכניס שינויים אלה וסכמו אתו תוספת מחיר לכך לפי מחירון דקל. את תכניות העבודה לשינויים הכינו אתם והגישו לו, כדי לוודא שייעשו לשביעות רצונכם המלאה.

על מנת לסייע לרוכשי דירות חדשות המעוניינים לבצע שינויי דיירים, הכנתי מדריך מקיף הכולל את כל הסעיפים אליהם יש להתייחס בעת ניהול המו"מ עם הקבלן:

הזזת קירות, נקודות חשמל, אינסטלציה, אלומיניום, מזגנים, ריצוף וחיפוי, מטבח, לוחות זמנים, תקציב ועוד.

הירשמו כאן לקבלת מדריך מפורט עם כל הטיפים האדריכליים שקבלנים לא מספרים לכם עליהם!

צור קשר
close slider
  • השאירו פרטים וספרו לי איך אוכל לעזור לכם. תודה!