חדרי בריחה

עיצוב חדרי בריחה

עיצוב חדרי בריחה

אני מניחה ששיחקת בחדר בריחה אחד לפחות ואם לא, אז כדאי שתתחיל בזה על מנת להבין במה מדובר, מתוך החוויה האישית תלמד למה אנשים מתמכרים למשחק.

עשה קודם מחקר – זה השלב הראשון בדרך להצלחה שלך.

יש לך רעיון? אתה כבר מדמיין איך הוא יראה בראש. אתה נרגש וכבר מצפה להתחיל… אז זה הזמן להתקשר פתיחת עסק הוא צעד גדול. זוהי השקעה הדורשת למידה וסבלנות. וכמו בכל פתיחת עסק, אז חשוב לעשות זאת נכון. תכנון הוא חלק חיוני בתהליך ולכן חשוב לגבש תכנית עסקית נכונה, חשוב תלמדו את השוק, הפוטנציאל, הצורך והמתחרים, בחרו מיקום אסטרטגי, נוח ונגיש.

אחרי שהשלב הראשון מאחורינו, מגיע השלב היצירתי… החוויתי.. כזה שממש מאפשר לך לראות את החלום הופך למציאות.

מעצב פנים או (תצטער) שעשית זאת בעצמך.

השאלה הראשונה שאנשים רבים שואלים את עצמם כאשר הם מתכננים חדר בריחה היא: האם אני יכול לעשות זאת בעצמי (לאאא) או שאצטרך סיוע מקצועי?

לפני שאתם מבצעים החלטות – תענו בבקשה:

  • האם אני הנדימן? ובאמת בא לי להתלכלך… ושב להצטער שלא…
  • מה המטרה שלי – זול, מהיר או איכותי? כזה שתרוויחו בו המווון כסף…

תקציב חדר בריחה

בניית תקציב לחדר הבריחה הוא חשוב והכרחי לא פחות מהרעיון עצמו, ללא תכנון מעמיק, המתייחס לשלב הרעיון ועד לתקציב השיווק רוב הסיכויים שיגמר לך הכסף עוד לפני שהתחלתם את התהליך.

מיקום

למיקום יש השפעה משמעותית להצלחה! לפני שאתם בוחרים מיקום "מושלם" עבור חדר הבריחה שלכם, בדקו:

  • למה דווקא פה?
  • מי קהל היעד?
  • נגישות? תחבורה ציבורית? חניה?
  • האם בעל הנכס מבין את מהות העסק שלך?

היתרון בחדרי הבריחה הוא שזה יכול להיות בכל מקום. עדיפות למקום שבו החלל גדול ופתוח שמאפשר מרחב תכנוני לחלוקה המתאימה לקונספט החדר, חללים עם חלונות קטנים או ללא חלונות כלל, שכן חלונות עשויים להיות חשובים עבור חנות, אך הם חסרי ערך עבור חדר בריחה. בקומות מרתף יש יתרונות רבים, לרוב הם גדולים עם חללים גבוהים ופתוחים, מה שיכול לחסוך את עבודות ההריסה ומלאכת הפינוי, הם נגישים ומחירי השכירות שלהם נמוכים יותר.

נושא חדר בריחה

הנושא הוא סיפור המסגרת שבתוכו מתרחשת העלילה של החדר, והמשתתפים מתקדמים בו ביחד עם התקדמות המשחק ופתרון החידות.
היצמד לנושא אותו בחרת והישאר בתוך גבולות הנושא, וודא שהעיצוב תואם ותומך בכך.

עיצוב חדר בריחה

כיוון שיש מספר כה רב של חדרי בריחה בישראל, חשוב שחדר הבריחה שלך יהיה ייחודי ואטרקטיבי וימשוך אליו כמה שיותר אנשים, החדר צריך להיות אותנטי. בכדי שהחדר יהיה אותנטי וייחודי יש צורך לדאוג שהתפאורה והציוד המצויים בו, יהיו תואמים להלך הרוח של הסיפור וההרפתקה עליהם מתבסס החדר, לדוגמא: קללת הפרעונים או ספר סודות היקום, צריך שהריהוט, האביזרים והמכשירים יהיו נאמנים לתקופה ולרעיון.

דבר נוסף שחשוב בתכנון ועיצוב החדר הוא, ההבדל בין החפצים שאיתם השחקן צריך להיות באינטראקציה ועם אלו לא., בדרך כלל זה נעשה על ידי הדרכת השחקנים לפני תחילת המשחק, זאת, גם בשביל להקל על השחקנים וגם בשביל לשמור על החדר תקין לאורך זמן.

חדר בריחה זה משהו חד פעמי. מה שעושים בעלי חדרים ישנים זה לנסות לשדרג אותם: מוסיפים חידות, משנים קצת את העלילה. לקהל יש רעב לחידושים. ברגע שאנשים עושים הרבה חדרים קשה להפתיע אותם, וצריך להציע משהו שונה, חדש ומיוחד — בעיצוב או ברמת הקושי.

כמעצבת חדרי בריחה, אני חייבת לציין שככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת ובאה כמקשה אחת עם החידות, עם תפאורה טובה וסיפור מסגרת מהודק, החוויה לשחקנים היא מטורפת והכי חשוב, החדרים זוכים לדירוג גבוה יותר ומבוקשים יותר.

לסיום, חדר בריחה, אם נבנה כמו שצריך, יכול להיות השקעה חכמה ומוצלחת. שתמשוך אליה הרבה משתתפים.